Регионалнa смотрa пољопривредних и ветеринарских школа у Драчеву

Објављено 06.10.2024 у »Посете

Наша школа била је  једна од двадесет средњих  школа  из Србије, Северне Македоније, Словеније и Хрватске  које су  учествовале  на  Регионалној  смотри пољопривредних и ветеринарских школа одржаној  у Драчеву (Скопље).   Ове године домаћин  манифестације био је СУГС “Браћа Миладиновци” у Драчеву.  Скуп је отворио директор СУГС “Браћа Миладиновци” Константин Василевски који се захвалио свим учесницима на доласку у Драчево. У уводном обраћању говорили су представници научног одбора: проф. Мирјана Димовска, Матео Лукини, Габријеле Џорџини, Зоран Весковски и Лидија Бурназова.

Школе су учествовале у панел дискусији  и  размениле искустава о креирању уписне политике у пољопривредно-ветеринарским школама у региону западног Балкана.

Учесници смотре који су радили у групама размотрили су  стратегију за побољшање уписне политике у пољопривредним школама данас. Сви представници су презентовали своја запажања и изнели закључке радних група.

Иначе, ово је наставак  једне нове традиције окупљања који је отпочео у Рековцу са првом регионалном смотром пољопривредних школа 6. октобра 2023 године. Успешан старт означио је тада и наставак ове манифестације која ће се одржавати сваке јесени.

Следеће године домаћин манифестације биће хрватски градић Бедековчина. Заставу регионалне смотре је испред средње школе Бедековчина преузела директорка ове школе Вера Хрвој. Нашу школу на овој смотри  представљале су  наставнице Милана Маринковић и Мирјана Марић.