Oтварању Мејкерс лаба у нашој школи

Објављено 30.09.2024 у Категорије »Пројекти

Свечано отварање Мејкерс лаба, места где се креативност сусреће са науком, уприличено је у нaшој школи 30. септембра 2024. године. Овај инспиративно уређени простор намењен је сусретима ученика, наставника и сарадника, како би се разменом идеја, знања и искустава подстакла креативност и сарадња у учењу.

Удружени у жељи да истражујемо, стварамо и учимо, сви смо осетили енергију која је уложена да би се, од некад сасвим обичне учионице, осмислила и креирала учионица будућности, учионица за реализацију пројеката који инспиришу и развијају практичне вештине. У овом инпресивном амбијенту, комбинацијом различитих алата и ресурса, од 3D штампача до електронских платформи, ученици су протеклих дана припремали излагања својих истраживања. Свако од њих је на свој начин представио радове у оквиру свог подручја рада уз закључак да у Мејкерс лабу наука и уметност иду рука под руку.

За нашу школу Мејкерс лаб је више од простора; он је симбол знања, креативности и могућности. Овде ће ученици имати прилику да истражују, експериментишу и стварају, развијајући своје вештине и знање. Наставници, као водичи у овом узбудљивом путовању, биће ту да подрже и инспиришу.

Гости, представници Града Краљева, Министарства просвете, БИОСЕНС-а.., обогатили су нашу свечаност, подржавајући нас у новом поглављу наше образовне авантуре.

Отварање Мејкерс лаба представља корак ка новој ери образовања, где ће наука и креативност бити основа наших будућих успеха. Уверени смо да ће овај простор постати извор инспирације за многе генерације које долазе.

Интерактивност на делу = знање без граница! Место где знање сусреће иновацију! Замислите, истражујте, учите… Будућност почиње овде! …