Живела Младост!

Објављено 21.05.2024 у УЧЕНИЦИ

Матуранте из девет краљевачких средњих школа окупио је данас на Тргу српских ратника у Краљеву седамнаести по реду Матурски плес. Краљево је град који је први у нашој земљи започео традицију оваквог начина опроштаја матураната од ђачког доба.

Централни градски трг био је плесна позорница за око 800 матураната од 1086 ученика завршних разреда краљевачких средњих школа. Била је то лепота призора младости, радости и заједништва.

Матурски плес пратили су ученици, наставници, родитељи на препуном Тргу српских ратника.

Синхронизовани плес уз музику Јохана Штрауса, који је на крају завршен традиционални српским колом, окупио је, осим у Краљеву, матуранте из још педесетак градова и општина у Србији. Од 2005. до сада

Матурски плес је окупио скоро 250000 матураната из читаве земље, чиме се повезују млади, кроз плес и музику у циљу промоције мира и заједништва.